Ms. Shamfa Cudjoe was elected to represent the constituency of Tobago West as a member of the 11th Parliament, following the General Election of September 7, 2015. She was appointed Minister of Tourism on September 11, 2015.

Ms. Cudjoe first entered Parliament as an Opposition Senator on June 18, 2010, at the start of the 10th Republican Parliament.

Maiden Contribution

The Senate - Tuesday July 6, 2010 - Link
Motion: State of the Economy - Link